LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108034
*
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:55:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/5 08:50:42
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
8177 TABLE LAMP
baroque style, brass. Height: 61 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:40
-
8283 TABLE LAMP
Bemålat glas med blomstermotiv, brass. Height: 88 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:24
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 19:22
-
8259 TABLE LAMP
glass. Height: 60 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:16
-
8170 TABLE LAMP
glass mosaics. Height: 53 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:58
-
8307 TABLE LAMP
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sweden. Height: 62..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:49
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/5 08:50:42 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
8177 TABLE LAMP
baroque style, brass. Height: 61 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:40 -
8283 TABLE LAMP
Bemålat glas med blomstermotiv, brass. Height: 88 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:24 -
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 19:22
-
8259 TABLE LAMP
glass. Height: 60 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:16 -
8170 TABLE LAMP
glass mosaics. Height: 53 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:58 -
8307 TABLE LAMP
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sweden. Height: 62..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:49