LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108034
*
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:55:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/5 08:50:42
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 15/5 08:50:42 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13



